Robotic process automation services by Régens
Mikor célszerű robotizált folyamatautomatizálást alkalmazni?
Az RPA (robotic process automation) szoftvermegoldások hatékony, rugalmas és könnyen telepíthető eszközök az időigényes, repetitív, szabályokon alapuló irodai feladatok elvégzéséhez és a munkafolyamatok felgyorsításához. Ezek a megoldások a meglévő, ismert működésű alkalmazásokkal integrálva működnek, így kiküszöbölik az erőforrás-igényes szoftverfejlesztést és munkaerő átképzést. RPA tanácsadási és fejlesztési szolgáltatásunkkal támogatjuk ügyfeleinket a nagy volumenű rutinfeladatok hatékony automatizálásában és felgyorsításában. Intelligens folyamatautomatizálással segítünk nagy mértékben csökkenteni a műveleti költségeket és elimináljuk a hibák lehetőségét.
Az RPA előnyei
A következő versenyelőnyökre tehet szert, ha RPA technológia bevezetése mellett dönt:
Kimutatható költségcsökkentés
A robotizált folyamatautomatizálás sokak szerint a legmagasabb ROI mutatóval rendelkező projektek közé tartozik. Egyszerű és gyors implementálhatóságának köszönhetően alacsony belépési költséggel, rövid idő alatt is szembetűnő változások érhetők el.
Hibalehetőségek minimalizálása
Sok munkavállaló napjának nagy részét ismétlődő feladatokkal tölti. Ezek előbb- utóbb a figyelem lankadásához és hibákhoz vezetnek, amelyek súlyos károkat okozhatnak. Az automatizációval kiválthatók ezek a feladatok, így ügyfelei is elégedettebbé válnak mivel igényeik gyorsabban és hibamentesen kerülnek kiszolgálásra.
Elégedettebb munkavállalók
A repetitív feladatok automatizálásával a munkavállalók a nagyobb hozzáadott üzleti értéket képviselő feladatokra összpontosíthatnak. Ennek és a monoton feladatok eliminálásának köszönhetően a munkavállalók elégedettsége nagy mértékben nő, ami a fluktuáció csökkenéséhez vezet.
Az RPA folyamata
Minden projekt első lépése azon folyamatok azonosítása, amelyek hatékonyan automatizálhatók. Az RPA technológia alkalmazhatósága főként a feladatok komplexitásától és az ismétlések számától függ. A felmérés után rangsorolni kell a kiválasztott folyamatokat. Érdemes első körben azokat a folyamatokat kiválasztani, melyek operatív szinten, naponta megjelennek és amelyek automatizálása szembetűnő eredményekhez vezet mind a hatékonyság növekedésében, mind az alkalmazottak mindennapi gyakorlatában. Sok függhet az első ilyen projekt sikerességétől, így nagy hangsúlyt kell fektetni a felmérésre és a priorizálásra. Ezek után kezdődhet meg a tényleges automatizáció megtervezése és implementálása, melyek tesztelése és finomhangolása révén alakul ki, hogy hogyan változnak meg ténylegesen az érintett munkafolyamatok az automatizáció által. Ezen változásokat oktatások keretein belül kell megismertetni az alkalmazottakkal, akik - mivel már ismerik az egyes alkalmazások használatát - könnyebben betaníthatók a módosult munkamenetre. Ha a felhasználók már olyan szinten elsajátították a szoftverek módosult használatát, hogy az nem okoz fennakadást a mindennapi munkamenetben, elvégezhető az automatizáció teljes körű bevezetése. A folyamat az automatizált eljárások monitorozásával és az elért eredmények kiértékelésével zárul.
RPA felhasználási területek
A robotizált folyamatautomatizálás hatékonyan alkalmazható többek között az alábbi kiemelt felhasználási területeken:
Adatrögzítés
Bérszámfejtés
Be-, át- és kiléptetés
Munkaidő elszámolás
Toborzás (back office)
Juttatások adminisztrációja
Compliance and reporting
Személyzet adminisztráció
Készletkezelés
Igény és kiszállítás tervezése
Számla- és szerződéskezelés
Megbízás kezelése
Visszáru menedzsment
Szállítmány kezelése
Sales order
Követeléskezelés
Beszedések
Szállítók kezelése
Kimutatások készítése (Record to report)
Megrendelések kezelése (Order to cash)
Beszerzések kezelése (Procure to pay)
Telepítés
Szerver és alkalmazás monitoring
Rutin karbantartások és felügyelet
E-mailek feldolgozása és továbbítása
Tömbösített feldolgozás (batch processing)
Jelszócsere, feloldás
Back-up és restore