Célirányosan hajózunk a sikeres vállalkozások tengerén: Horizon 2020 lehetőségek a horizonton
Célirányosan hajózunk a sikeres vállalkozások tengerén: Horizon 2020 lehetőségek a horizonton
A K+F kutatások mindig fontos alapkövét jelentették szemléletünknek, hiszen számos tapasztalatot szereztünk már korábbi FP6, FP7, vagy H2020 projektekben. Rendkívül büszkék vagyunk az ezekben a kooperációkban megszerzett kapcsolatainkra, tapasztalatainkra, elismeréseinkre.
Azonban itt nem állunk meg. Folyamatosan kutatjuk az új lehetőségeket, és ha rátaláltunk, motiváltan vágunk bele a munkába.
Így történt ez most is, hiszen a napokban benyújtottunk egy új H2020 pályázatot. Ez a pályázat különösen közel áll hozzánk, hiszen a közlekedési területen jelenleg is van egy futó projektünk, az intelligens infrastruktúra menedzsmentre és karbantartásra fókuszáló INFRALERT.
A jelenlegi kihívásunk témája: Fenntartható multimodális városi közlekedés, regionális mobilitás és területrendezés
Napjainkban az európai lakosság 75%-a él városi környezetben, ezek a városok pedig kritikus mértékben árasztják el a levegőt szén-dioxiddal. 2050-re az urbanizáció szintje elérheti a 80-90%-ot is, márpedig minél többen költöznek városokba, annál több lesz a szén-dioxidot kibocsátó járművek száma is, ami jelentős hatást gyakorol a klímaváltozásra, és egyúttal az itt élő emberek egészségére.
A feladat tehát adott: Olyan fenntartható városi mobilitási- és akcióterveket kell létrehozni és kidolgozni, amelyekkel kényelmesen, de mégis környezetkímélően mehet végbe az urbanizációs folyamat.
A tömegközlekedés javítása, a nem motorizált és a szénmentesített közlekedési módok ösztönzése habár jó megoldásnak tűnhet, de lehetetlenség elvárni, hogy a lakosság jelentős része átszokjon a gyaloglásra, vagy a kerékpározásra. A pályázat célkitűzései között szerepel, hogy csökkentsük az utakon az olyan személygépkocsik számát, amiben kevesen utaznak, a nagyobb kihasználtságúaknál pedig találjuk meg a holisztikus optimumot. Fontos ezeken kívül még a magán, az állami és az újonnan megjelenő közlekedési módok közötti interoperabilitás javítása, a közlekedés mobilitásának előmozdítása, és az útvonalakkal kapcsolatos információ mennyiségének növelése annak érdekében, hogy lecsökkenjen az utazások alatt előforduló bizonytalanság.
Szerencsésnek érezzük magunkat, hiszen sikeres pályázás esetén a projektben olyan nagynevű partnerekkel dolgozhatunk majd együtt, mint például a Sevillai Egyetem, a Fraunhofer Society vagy a Genovai Egyetem.